524 kilometr szlaku.
Kalisz Pomorski podobnie jak pobliskie Drawno należał do rodziny Wedlów, od pierwszej połowy XIV wieku. Wybudowali oni tu zamek, później przebudowany na pałac, spłonął on w 1945 roku, odbudowany został w po roku 2000. W 2010 roku oddany został do użytku. Kalisz Pomorski należał do Zakonu Krzyżackiego, w 1454 roku wrócił pod władanie Brandenburgii. Miasto jest jednym z nielicznych miast na szlaku, otoczonych aż czterema jeziorami.
Sąsiedztwo Drawieńskiego Parku Nordowego oraz Ińskiego Parku Krajobrazowego to istny raj dla miłośników ciszy i spokoju oraz spotkania z przepięknymi krajobrazami. Kalisz Pomorski w czasach komunistycznych słynął na cały kraj z doskonałych ogórków kiszonych. Tajemnica wybornego smaku kryła się w ich sposobie produkcji. Kiszenie odbywało się w szczelnie zamkniętych beczkach zatopionych w jeziorze. Miasto powraca do tradycji. Zostało nazwane "Światową Stolicą Kiszonego Ogórka". Co roku w lipcu organizowany jest tu festyn „ Kiszonego Ogórka'. Słynny jest również „Kamień Szlifierski”, który koniecznie trzeba zobaczyć i poczytać do czego on służył.
Zimą można tu pojeździć na nartach, 12 kilometrów od Kalisza Pomorskiego w Starej Studnicy znajduje się wyciąg narciarski wraz z możliwością wypożyczenia sprzętu.