403 kilometr szlaku. Szczecin. 

Stolica województwa zachodniopomorskiego. Podczas działań wojennych został zniszczony w 70%, a obiekty przemysłowe w 90%, główne zniszczenia Szczecina to efekt alianckich nalotów dywanowych . Skończmy już z tą ciemną kartą historii, przejdźmy do tego co interesuje nas najbardziej czyli atrakcji turystycznych.

Największą z nich jest Zamek Książat Pomorskich, gdzie mieszczą się instytucje kultury i administarcja samorzadu województwa zachodniopomorskiego.

Kolejną perełką są  „ Wały Chrobrego” to ponad 500 metrowy taras widokowy. W jego najbliższym sąsiedztwie zostały wzniesione monumentalne budowle. Poranny lub wieczorny spacer po wałach to magiczne chwile, które na długo zostają nam w pamięci. Mnie najbardziej urzekają Jasne Błonia, gdzie przestrzeń wykorzystywana jest w całości. Ludzie tu przychodzą odpocząć, poleżeć na trawie, pograć w piłkę – zajawisko to, rzadko spotykane w Polsce tutaj to standard.

Szczecin nazywany jest małym Paryżem. Zabudowa miasta jest prawie identyczna z zabudową Paryża. W Szczecinie poczujemy ducha X Muzy w najstarszym na świecie kinie „ PIONIER”.  Dla miłośników przygód polecamy podziemne trasy turystyczne Szczecina. Szczecin zwrócił sie ponownie w stronę Odry. Została zrewitalizowana wyspa Łasztownia i pięknie odrestaurowane bulwary.